Różnorodne efekty na naszych ścianach uzyskasz podczas zastosowania na nich szlachetnego tynku ozdobnego, czyli tynku strukturalnego. Jego faktura to nasza inwencja. Tynk strukturalny jest idealny w domach zarówno tych urządzonych nowocześnie, jak i tych bardziej tradycyjnych. Stanowi silny  akcent dekoracyjny we wnętrzu, dzięki wyraźnym fakturom i przenikającym się kolorom. Ściana ozdobiona tynkiem strukturalnym jest oryginalna.

Co z tym tynkiem

Tynk strukturalny można kłaść prawie na wszystkich ścianach: cementowych, gipsowych, betonowych czy nawet drewnianych. Co więcej, nadaje się również do remontów starszych ścian. Jeżeli farba na ścianie nie łuszczy się, nie odchodzi, wystarczy ją zmatowić i przemyć, a prawidłowo nałożony tynk będzie się doskonale trzymał. Tynk strukturalny to ukrycie niedoskonałości powierzchni ścian. Walor ten jest wykorzystywany często w starym budownictwie.

Walory tynku

Odporność na wilgoć i uszkodzenia powoduje, że tynk strukturalny może być stosowany również w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka, gdzie stworzy ciekawą alternatywę dla standardowego wykończenia płytkami ceramicznymi. Ponadto tynk można szorować i myć bez obawy, że jego faktura ulegnie zniekształceniu lub zacznie odpadać od ściany.