Tynki maszynowe muszą być położone w sposób w pełni profesjonalny i nie każdy budowlaniec może podjąć się tak odpowiedzialnego zadania. Od odpowiedniego położenia tynku zależy późniejsza właściwa eksploatacja domu. Tynki maszynowe to również szybkość, komfort oraz oszczędność stosowania. Praca musi być wykonywana przez profesjonalne zespoły zajmujące się tynkowaniem i znające się na swojej pracy.

Tynki cementowo-wapienne

Tynki cementowo-wapienne są wykonywane maszynowo. Cechuje je  wysoka elastyczność, stabilność i wydajność materiału, jednowarstwowe układanie. Tynki zapewnią pracom wykończeniowym wysoką wydajność oraz łatwość w rozprowadzaniu materiału i jego zacierania. Tynki cementowo-wapienne to wysoka zdolność czasowego zatrzymywania wody.

Tynki wewnętrzne

Tynki wewnętrzne gwarantują wysoką elastyczność, stabilność i wydajność materiału. Zaletą jest jednowarstwowe układanie oraz wysoka wydajność pracy. Tynki wewnętrzne posiadają niski ciężar zaprawy, istnieje możliwość wbijania gwoździ. Tynki regulują przepuszczalność pary wodnej oraz klimat pomieszczenia. Pamiętaj jednakże o zatrudnieniu znakomitych fachowców do położenia tynków.