Tynki cementowo-wapienne są bardzo zdrowym rozwiązaniem budowlanym, co wiąże się przede wszystkim z ich podstawowym składem chemicznym. Jak łatwo się domyślić, tynki te są wykonywane przede wszystkim z cementu, wapna, piasku i wody. Weber wprowadził na rynek zupełnie nową generację tynków cementowo-wapiennych. Są one trwalsze niż tradycyjne i dużo prostsze, szybsze w przygotowaniu i aplikacji na ścianie od wcześniej stosowanych rozwiązań.

Gdzie stosować tynki

Za sprawą bezpiecznych dla zdrowia dodatków uszlachetniających produkt oraz dzięki ściśle kontrolowanemu procesowi wytworzenia, tynki cementowo-wapienne Weber charakteryzują się długą trwałością eksploatacji i wysoką odpornością na uszkodzenia. Tynki cementowo-wapienne stanowią nadal bardzo popularny sposób wykończenia ścian wewnętrznych w budynkach nowych i remontowanych. Można je stosować w dowolnych pomieszczeniach, również w tzw. pomieszczeniach wilgotnych i pomieszczeniach mokrych. Stanowią często podłoże do malowania lub tapetowania ścian wewnętrznych oraz podkład pod glazurę i terakotę.

Tynki wewnętrzne

Zastanawiasz się jaki tynk wybrać do wewnątrz? Tynki cementowo-wapienne Weber to gotowe do użycia mieszanki, których unikalny skład zapewni wysoką jakość pokrycia ścian wewnętrznych budynku. Tynki Weber można aplikować ręcznie lub przy użyciu agregatu tynkarskiego. U doskonałego fachowca dowiesz się więcej o produktach.