System ociepleń to jeden z najważniejszych elementów budynku. Od jego wyboru oraz prawidłowego wykonania zależy nie tylko trwałość elewacji, ale także jakość i komfort życia mieszkańców budynku oraz energooszczędność inwestycji. Termoizolacja budynku to Twoja pomoc w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie.

Zdrowy dom

Zdrowy dom to przede wszystkim właściwe warunki klimatyczne panujące wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. To prawidłowa izolacja od warunków klimatycznych zewnętrznych zarówno latem, jak i zimą. W ocieplonym budynku panuje odpowiedni mikroklimat. Zimą powierzchnia ścian nie ulega wychłodzeniu, a w upalne dni lata – izolacja termiczna zapewnia wnętrzom przyjemny chłód. Konstrukcja budynku nie jest wtedy narażona na wahania temperatury. Oprócz wymienionych korzyści, ocieplanie budynków powoduje zmniejszenie zużycia energii i tym samym przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

Co daje termoizolacja

Skutecznie zwiększa izolacyjność ścian i likwiduje mostki termiczne, całkowicie odnawia elewację i zachowuje wygląd budynku murowanego. Termoizolacja budynku posiada niewielki ciężar, nie mający wpływu na konstrukcję budynku. Maskuje istniejące krzywizny i pęknięcia ścian. Termoizolacja to łatwość obróbki materiału termoizolacyjnego i dostosowania się do istniejących gzymsów lub pilastrów.